


Ruoning Yin wygrała turniej FM Championship 2026 w ramach LPGA. Chińska golfistka zwyciężyła na polu TPC Boston w Norton z wynikiem 14 poniżej Par i dwoma uderzeniami przewagi nad Hyo Joo Kim. Za swoje szóste zwycięstwo na Tourze LPGA Yin otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 660 000 dolarów amerykańskich.
Tutaj znajdziesz ostateczne wyniki turnieju FM Championship 2026 w ramach LPGA Tour.
Turniej FM Championship odbył się w dniach 27–30 sierpnia 2026 r. w klubie TPC Boston w stanie Massachusetts w USA. Ruoning Yin zakończyła turniej z łącznym wynikiem 274 uderzeń i rundą 2 poniżej Par w dniu finałowym. W ten sposób wygrała przed Hyo Joo Kim, która osiągnęła wynik 12 poniżej Par. Allisen Corpuz zajęła trzecie miejsce z wynikiem 11 poniżej Par, podczas gdy Rose Zhang i Sei Young Kim podzieliły czwarte miejsce.
O wyniku zadecydowało ostatnie dziewięć dołków. Na 12. dołku (Par 5) Yin trafiła Puttem z odległości około 25 stóp do dołka, uzyskując Birdie i wyrównując wynik z Hyo Joo Kim. Po pięciu parach zapewniła sobie decydującą przewagę kolejnym Birdie na 18. dołku. Kim nie zdołała już zbliżyć się do rywalki poBogeyu z trzema uderzeniami na 16. dołku.
Dla Yin było to pierwsze zwycięstwo w LPGA Tour od czasu Maybank Championship w 2024 roku. Wcześniej wygrała dwa razy w 2023 roku i trzy razy w 2024 roku. 23-latka zwiększyła tym samym swój dorobek do sześciu tytułów LPGA.
Łączna pula nagród w turnieju FM Championship 2026 wyniosła 4,4 mln dolarów amerykańskich. Zwyciężczyni otrzymała 660 000 dolarów amerykańskich. Hyo Joo Kim, która zajęła drugie miejsce, otrzymała 413 841 dolarów amerykańskich, a Allisen Corpuz – za trzecie miejsce – 300 213 dolarów amerykańskich. Pełna pula nagród została rozdzielona zgodnie z zajętymi miejscami oraz w przypadku ex aequo.
Mistrzostwa FM były jednocześnie ostatnim regularnym turniejem LPGA przed Pucharem Solheim, który odbędzie się w dniach 11–13 września w Holandii. Liderka światowego rankingu Nelly Korda zakończyła turniej na ex aequo 50. miejscu z wynikiem 1 powyżej Par. Dla Anny Nordqvist turniej ten był ostatnim występem w ramach LPGA Tour; zajęła ex aequo 38. miejsce.
Jak działa Solheim Cup: zasady i formaty rozgrywek drużynowych.
| Miejsce | Zawodniczka | Łącznie (w stosunku do Par) | Nagroda pieniężna |
|---|---|---|---|
| 1 | Ruoning Yin | -14 | 660 000 $ |
| 2 | Hyo Joo Kim | -12 | 413 841 |
| 3 | Allisen Corpuz | -11 | 300 213 |
| T4 | Rose Zhang | -10 | 209 582 $ |
| T4 | Sei Young Kim | -10 | 209 582 $ |
| T6 | Brooke Matthews | -9 | 131 037 |
| T6 | Miyu Yamashita | -9 | 131 037 |
| T6 | Jenny Bae | -9 | 131 037 $ |
| T9 | Jeeno Thitikul | -8 | 89 214 |
| T9 | Haeran Ryu | -8 | 89 214 |
| T9 | Jin Hee Im | -8 | 89 214 $ |
| T9 | Somi Lee | -8 | 89 214 |
| T13 | Nasa Hataoka | -7 | 67 971 $ |
| T13 | Narin An | -7 | 67 971 |
| T13 | Lauren Coughlin | -7 | 67 971 |
| T13 | Nataliya Guseva | -7 | 67 971 |
| T17 | Charley Hull | -6 | 54 288 |
| T17 | Karis Davidson | -6 | 54 288 |
| T17 | Patty Tavatanakit | -6 | 54 288 |
| T17 | Hye-Jin Choi | -6 | 54 288 |
| T17 | Morgane Metraux | -6 | 54 288 |
| 22 | Linnea Strom | -5 | 48 485 |
| T23 | Sophia Schubert | -4 | 44 126 |
| T23 | Arpichaya Yubol | -4 | 44 126 |
| T23 | Nanna Koerstz Madsen | -4 | 44 126 |
| T23 | Ashleigh Buhai | -4 | 44 126 |
| T27 | Minji Kang | -3 | 33 669 |
| T27 | Olivia Cowan | -3 | 33 669 |
| T27 | Minami Katsu | -3 | 33 669 |
| T27 | Hailee Cooper | -3 | 33 669 |
| T27 | Gaby Lopez | -3 | 33 669 |
| T27 | Megan Khang | -3 | 33 669 |
| T27 | Aki Iwai | -3 | 33 669 |
| T27 | Yan Liu | -3 | 33 669 |
| T27 | Mao Saigo | -3 | 33 669 |
| T27 | Lottie Woad | -3 | 33 669 |
| 37 | Suvichaya Vinijchaitham | -2 | 26 737 |
| T38 | Manon De Roey | -1 | 23 149 $ |
| T38 | Nastasia Nadaud | -1 | 23 149 $ |
| T38 | Pajaree Anannarukarn | -1 | 23 149 $ |
| T38 | Ariya Jutanugarn | -1 | 23 149 |
| T38 | Anna Nordqvist | -1 | 23 149 $ |
| T38 | Emily Kristine Pedersen | -1 | 23 149 $ |
| T44 | Dewi Weber | E | 18 239 $ |
| T44 | Isi Gabsa | E | 18 239 $ |
| T44 | Ina Yoon | E | 18 239 $ |
| T44 | Yana Wilson | E | 18 239 $ |
| T44 | Amanda Doherty | E | 18 239 $ |
| T44 | Lindy Duncan | E | 18 239 $ |
| T50 | Nelly Korda | 1 | 15 408 $ |
| 50. miejsce | Dongeun Lee | 1 | 15 408 $ |
| T50 | Laetitia Beck | 1 | 15 408 $ |
| T53 | Lucy Li | 2 | 13 821 $ |
| T53 | Chella Choi | 2 | 13 821 $ |
| T53 | Robyn Choi | 2 | 13 821 $ |
| T53 | Ryann O’Toole | 2 | 13 821 $ |
| T57 | Wei-Ling Hsu | 3 | 12 463 $ |
| T57 | Hannah Green | 3 | 12 463 |
| T59 | Soo Bin Joo | 4 | 11 405 |
| T59 | Paula Reto | 4 | 11 405 |
| T59 | Anna Huang | 4 | 11 405 |
| T62 | Kiara Romero | 6 | 10 761 |
| T62 | Aditi Ashok | 6 | 10 761 $ |
| T62 | Aphrodite Deng (a) | 6 | 0 |
| T65 | Ana Belac | 7 | 10 310 $ |
| T65 | Daniela Darquea | 7 | 10 310 $ |
| 67 | Carolina Melgrati | 8 | 9 969 $ |
Po dwóch rundach liczba uczestniczek została ograniczona do 65 najlepszych zawodniczek oraz wszystkich z identycznym wynikiem. W sumie turniej ukończyło 67 uczestniczek, w tym amatorka Aphrodite Deng. W powyższym zestawieniu wymieniono wszystkie zawodniczki wraz z ich miejscami, wynikiem netto w stosunku do Par oraz uzyskanymi nagrodami pieniężnymi. Skrót „T” oznacza ex aequo.
Ruoning Yin otrzymała najwyższą nagrodę pieniężną w wysokości 660 000 dolarów za swoje zdecydowane zwycięstwo w FM Championship 2026. Za nią uplasowały się Hyo Joo Kim i Allisen Corpuz, a łącznie 67 zawodniczek zdobyło nagrodę pieniężną lub oficjalne miejsce w klasyfikacji końcowej.
31 Aug 2026
Ruoning Yin świętowała swoje szóste zwycięstwo na Tourze LPGA podczas turnieju FM Championship i zdobyła nagrodę pieniężną w wysokości ponad 600 000 dolarów. (Zdjęcie: Imago / Kyodo News)